Hizmetlerimiz

Kanalizasyon Temizleme Hizmeti

1

Kanalizasyon Temizleme Hizmeti

Firmamız tıkanan bir boru hattını açma işlemine başlamadan önce kameralı görüntüleme cihazı ile borunun içini inceler. Kanalı açmadan önce kamera ile kontrol etmek çok önemlidir. Zira görüntüleme cihazı ile kameranın kontrol edilmesi sonucunda kanalın bloke olmasının nedeni netlik kazanıyor. Kontrol görüntüleme cihazı tarafından yapılmadığı takdirde doğrudan robotik cihaza müdahale eder. Ancak robotik cihazın çalışması için kanal tıkanıklığının boruyu tıkayan bir nesneden kaynaklanması gerekir. Bununla birlikte, tüm gider tıkanıklıklarına yabancı maddeler neden olmaz, bu nedenle her tıkanan gider robotik bir cihaz gerektirmez.

Kanal, görüntüleme cihazı tarafından incelendikten sonra, kanalın yabancı bir cisim tarafından engellenmesi durumunda robotik cihaz müdahale eder. Ancak, tüm robot eylemleri aynı değildir. Tıkanmaya neden olan cismin cinsine göre robotun ucuna farklı cihazlar takılır. Organik atıklardan kaynaklanan tıkanıklıkları açmak için robotun ucuna kırma aparatı takılmıştır. Robotik cihaz kanaldaki organik atıkları parçalayarak kanalizasyona yönlendiriyor ve ardından kanal açılıyor.

Saç ve kumaş gibi kırılamayan nesneler de kanal tıkanmasına neden olur. Kanalın bu cisimler tarafından engellenmesi durumunda robotik cihazın ucuna atıkların uzaklaştırılması için çalışan bir cihaz takılır. Bu cihaz takıldıktan sonra robot cihaz tıkalı kanalı açmaya başlar ve robotik cihaz yayı hedefe ulaştığında robotik cihaz yayının ucuna saç veya kumaş gibi bir cisim sarılır. Yay, robotik cihazı çalıştıran işçiler tarafından geri çekildiğinde, nesne veya nesneler kanaldan çıkarılır.

Kanalizasyon temizliği, deneyim ve uygun ekipman gerektiren bakım işidir. Kanalların temizliği için firmamız özel ekipmanlar kullanmaktadır. Kanallar düzenli aralıklarla temizlenmelidir. Kuyu bakım çalışmaları uzun süre yapılmazsa kuyu içi pislikle dolabilir. Kuyu kirle dolduğunda,  su kanala geri döner. Bu durumda; esas olarak binaların birinci katındaki tuvaletleri etkiler.

Bazen tıkanıklık olan yer için kanal kapağı bulunamayabilir. Aradan zaman geçmiş ve üzeri toprakla kaplı olduğu için yeri bilinmemektedir.  Bu gibi durumlarla karşılaştığında dedektör ile kuyunun yerini tespit etmektedir. Bu işlem için; Robotik cihazın ucuna bir sensör takılmıştır. Sensör verici kanalında rahat hareket etse de kuyuya ulaştığında durur. Dedektör kapalıyken kanaldaki sensör izlenir. Bu şekilde kanalın yeri belirlenir.

WhatsApp Destek
Call Now Button