Hizmetlerimiz

Rogar Temizleme Hizmeti

21

Rogar Temizleme Hizmeti

Kanalizasyonlarda, genellikle giren veya çıkan atıkların yönünü veya yüksekliğini değiştirmek için aralıklarla açılır; beklenmedik bir düşüşe veya çıkışa izin veren bir rögar deliği genellikle silindir veya dikdörtgen şeklindedir ve ekiplerimiz acil bir durumda kapalı güvertenin altındaki ve üzerindeki drenaj tıkanıklıklarına ve çatlaklarına müdahale edebilir; buna da rogar kapağı denilir. Rogarlar düzenli aralıklarla temizlenmelidir. Rogar, kanalizasyon altyapısına ulaşan altyapı içerisinde kurulan baca sistemidir. Rogar sayesinde gidere ulaşabilir ve kanalları açabilirsiniz. Bu nedenle, kanalizasyon montajı sırasında profesyonel, kanalizasyon kapaklarının altına merdiven yerleştirmekte ve bu merdivenleri kanalizasyonu dibe indirmek için kullanmaktadır.

Açılış süreci profesyonel firmaların profesyonel kadrosu tarafından gerçekleştirilir. Rogar açmak, İstanbul şehrinde çok yaygın bir prosedürdür. Çünkü İstanbul ilinin yaklaşık 17-18 milyon nüfusu var, hatta çoğu ülkeden bile fazladır bu nüfus oranı. Erişim açıklıkları binanın dışında olsa bile, kanalizasyon tıkanıklığının ana nedeni inşaat kalıntılarıdır. İnşaat boru atıkları plastik borularda birikir ve tıkanmaya neden olur. Umumi tuvalet ve lavaboların bilinçsizce kullanılması ve katı cisimlerin fırlatılması engellenen girişlerin en önemli örnekleridir. Kullanıcılar kuyuyu düzenli olarak temizlediklerinde başta istenmeyen kokular olmak üzere tıkanma, taşma gibi büyük sorunlar ortadan kalkar. Ne yazık ki, rogar kapakları bloke edilmişse, bloğu binanın içinden açmaya çalışırsanız bu işe yaramayabilir. Kuyu tıkanması, alışılagelmiş kokuların yanı sıra neden olduğu kötü kokularla da kolaylıkla kendini belli eder. Her seferinde belirli bir bölgeden kötü bir koku geliyorsa o bölgenin tıkanması için kuyuya ihtiyacı var demektir ve kuyudan taşan su sorunun daha büyük olduğuna işaret eder.

İnşaat boruları toplanıp tüm sular toplanıp şehir kanalizasyon boruları şehir kanalizasyon hatlarına bağlandıktan sonra derin ivme kapakları borunun ağzını bir çok kullanımdan sonra altta kalacak atık malzemelerden tamamen kapatacaktır. Bu tür tıkanıklıkları gidermek için ragor kapaklarını uzman ekipler açmalıdır. Binadan başlayarak, evin sakinleri tarafından yeri bilinmeyen ve kaybolan rogar kapaklarını bulmalısınız. Binanın etrafını kazmadan, kullandığımız gelişmiş ekipmanlar sayesinde kuyunun yeri belirlenir ve kuyunun açılması işlemi gerçekleşir.

WhatsApp Destek
Call Now Button