Hizmetlerimiz

Yağ Tutucu Temizleme Hizmeti

15

Yağ Tutucu Temizleme Hizmeti

Mutfak atık su sistemine bir yağ ayırıcı yerleştirilmiştir. Yıkama bölümünden çıkan yağlar, bitkisel çamurlar, yemek atıkları ve yağlı sular bu cihazlara dökülmektedir. Birinci filtre kısmında yemek atıkları tutulur, yağlı ve kirli su ikinci hazneye dökülür. İkinci bölümde sıvı yağlar su yüzeyine gelir ve yüzeye çıkan yağların birikimi arttığında yağ toplama haznesine dökülür. Kara su üçüncü hazneye hareket eder, çamur gibi tortular dibe çöker, yağ, yemek artıkları ve tortulardan arındırılmış kara su kanala girer. Genel olarak mutfaktaki yağlı su ve yemek artıklarını ayırır ve bu maddelerin gidere gitmesini engeller.

Bitkisel ve hayvansal yağların sıklıkla kullanıldığı ticari ve endüstriyel tesislerde, yağ atıklarının kanalizasyona karışmasını engelleyen kaplara yağ tutucu denir. Bu hazneler, yağları sudan ayırarak belirli bir haznede depolar ve yağ atıklarının giderlerde birikmesini engeller. Drenaj borularının tıkanmasını önlemek ve drenaj borularının uzun yıllar kullanılmasını sağlamak için yağ tutucuların kullanılması ve yağ tutucunun temizliği çok önemlidir.

 Yağ kapanı nerelerde kullanılır?

 Kullanımı oldukça yaygın olan yağ tutucular birçok yerde kullanılmakta ve yağların şehre ve kanalizasyona akmasını önlemektedir.

Kullanım Alanları:

  • Restoranlar
  • Alışveriş Merkezleri
  • Oteller
  • Hastaneler
  • Kantinler
  • Pastaneler
  • Mezbahalar
  • Petrol rafinerileri

Yağ tutucu cihazı kullanımı yasal bir zorunluluk mu?

 Alışveriş merkezleri, lokantalar, oteller, gıda üretim firmaları (tedarik), büyük yerleşim alanları gibi yerlerde yağ tutucuların kullanılması kanunen zorunludur. Bu tür alanlarda yağ kilitleme cihazlarının (yağ ayırıcı) kullanılması yasal zorunluluktur.

Mutfaklarda, yağ kilitleme cihazının takılı olmadığını ve aktif olarak kullanılmadığını ortaya çıkarırsa, bir ceza uygulanacaktır. Yağ tutucular ile atık yağların doğaya karışmasının da önüne geçilir. Kullanılmış yağların giderlere karışması son derece olumsuz sonuçlar doğuracağı için bu konuda bazı yasal zorunluluklarda mevcuttur. Yağ tutucuların bir zaman sonra temizlenmesi de gerekebilmektedir. Eğer temizleme yapılmazsa artık yağ tutucular işlevini kaybedecektir. Bu sebeple yağ tutucu temizleme hizmetlerimizden yararlanarak bu tür problemlerin önüne geçebilirsiniz. Yağ tutucularınızın da eski işlevini sürdürmesini sağlayabilirsiniz.

WhatsApp Destek
Call Now Button